Aparaty słuchowe Oticon

Aparaty słuchowe Oticon   Obecnie, Oticon ma biura sprzedaży swoich produktów w 22 krajach. Z produkcją tej firmy pracują 80 dystrybutorów i ponad 3000 dilerów w ponad 100 krajach na całym świecie.

Aparaty słuchowe Oticon historia

   Historia Oticon rozpoczęła się ponad 100 lat temu, kiedy obywatel Danii Hans Demant postanowił kupić aparat słuchowy dla żony Camilli, która miał problemy ze słuchem. Później firma zajmowała się sprzedażą aparatów słuchowych produkowanych przez amerykańską firmę General Acoustic Company. Od 1946 roku, firma stała się znana jako Oticon, w tym samym czasie zorganizowano pełną produkcję aparatów słuchowych w Danii. Od 1954 roku, firma stała się spółką numer jedensprzedającą aparaty słuchowe w Danii. Do roku 1965 firma Oticon miała oddziały w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Szkocji, Japonii, Niemczech i we Włoszech. W 1973 roku, Oticon otworzył nowy zakład do aparatów słuchowych w Szkocji.

 

Aparaty słuchowe Oticon osiągnięcia

   W 1977 roku w duńskim mieście Helsingar powstał największy ośrodek badawczy Eriksholm. Firma Oticon zacząła tworzyć swoją filozofię. Jej osobliwością jest to, że centrum badań jest nie tylko zaangażowane w rozwój nowych technologii, ale również poważnie bada potrzeby i oczekiwania osób, które potrzebują aparatów słuchowych. Firma stara się rozwijać aparaty słuchowe, które powinny nie tylko pomagać lepiej słyszeć, ale również poprawić jakość życia jego właściciela.

   Pomimo rosnącej konkurencji w świecie aparatów słuchowych Oticon jest niezmiennie jednym z liderów i trendów na rynku. W 1977 roku Oticon wydała pierwszy na świecie wewnętrzno uszny aparat, co jest kolejnym rewolucyjnym krokiem. W 1996 roku, Oticon uruchomił pierwszy cyfrowy aparat słuchowy. W 2007 roku, zostałazaprojektowana i wdrożona technologia bezprzewodowych aparatów słuchowych,która poprawiła jakość obustronnego protezowania. Badania Oticon mających na celu unowocześnianie aparatów słuchowych, które stają się coraz bardziej inteligentne i zapewniają wiele więcej możliwości poprawy jakości życia użytkownika. Wiele uwagi Oticom zwraca na niezawodność, design i łatwość obsługi swoich aparatów słuchowych.

   Zrównoważony rozwój doprowadził do wielu przejęć. Tak więc w 1995 roku, Oticon kupił szwedzki producent aparatów słuchowych Bernafon, 1997 - Phonic Ear 1999 - Danacom, 2000 - Interacoustics, w 2008 - Amplivox, w 2009 roku - Grason Stadler. Poprzez zrównoważony rozwój, przejęcia, obecnie Oticon jest drugim największym producentem aparatów słuchowych na świecie. Oticon jest również jednym z największych producentów sprzętu diagnostycznego i pokrewnych..

   Bardzo dużo uwagi Oticon przykłada do dobroczynności, aby pomóc ludziom z wadami słuchu na całym świecie. Główna zasada Oticon - najpierw ludzie!