Aparaty słuchowe Phonak

Aparaty słuchowe Phonak   Phonak jest jedną z głównych marek korporacji Sonova. Korporacja posiada również Advanced Bionics, UNITRON i Connect Hearing Group.

   Dziś Sonova jest obecna niemal na całym świecie, jej siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Sonova Corporation oferuje jeden z najszerszych asortymentów produktów, zapewniając najlepsze rozwiązanie dla każdego z wadą słuchu.

Historia Sonova (dawniej Phonak Holding AG)

   Firma została założona jako “Phonak AG für Elektroakustik” z pieniędzy od inwestorów francusko-belgijskich. Jej siedziba mieściła się w Zurychu. Pierwszym naprawdę udanym produktem firmy był aparat słuchowy SuperFront, wydany w 1978 roku. W tym czasie miał najwyższy zysk na rynku aparatów słuchowych. Udana sprzedaż SuperFront dała silny impuls do rozwoju Phonak i pozwoliła stać się jednym z liderów rynku w świecie aparatów słuchowych. Od 1987 roku siedziba firmy Phonak znajduje się w Stäfa, w Szwajcarii. Wiadomo, że gdy w 1995 roku, Ronald Reagan zaczął używać aparatów słuchowych Phonak, dało to impuls do rozwoju aparatów słuchowych firmy Phonak w Stanach Zjednoczonych.

   1990 rok był aktywnym okresem innowacji w Phonak, w 1992 roku wartość sprzedaży aparatów słuchowych wyniosła ponad 100 milionów dolarów.

   W 1999 roku Phonak wydał swój pierwszy całkowicie cyfrowy aparat słuchowy - Claro - który miał wbudowany odbiornik MicroLink FM i mógł być kierowany za pomocą pilota.

   W roku 2003, firma Phonak otworzyła swoją pierwszą fabrykę w Chinach, a w 2007 - w Wietnamie. W ten sposób możliwe było zwiększenie produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego poziomu jakości występującego w spółkach szwajcarskich. Równolegle w Lozannie w Szwajcarii, zostało utworzone największe centrum badawcze rozwoju wszczepianych aparatów słuchowych.

   W 2007 roku korporacja została przemianowana na Sonova Holding AG. Mimo to, zdecydowano by światowej sławy aparaty słuchowe Phonak zostały przy dawnej nazwie.

   W roku 2008, Sonova Holding AG wprowadziła na rynek swój pierwszy wodoodporny aparat słuchowy Naida, który dostał bardzo dobrą ocenę od użytkowników aparatów słuchowych na całym świecie.

Aparaty słuchowe Phonak osiągnięcia

   Obecna generacja procesorów Sonova Holding AG zawiera 16 milionów tranzystorów, które mogą wykonywać ponad 200 milionów operacji na sekundę i mają bardzo dużą ilość pamięci.

   Dziś, firma Phonak oferuje szeroką gamę aparatów słuchowych, które zadowalają zarówno dzieci jak i dorosłych. Niektóre z nich są niemal niewidoczne, podczas gdy inne są pyłoszczelne i wodoszczelne.