Aparaty słuchowe Starkey

Aparaty słuchowe Starkey   Starkey - największy w Stanach Zjednoczonych i jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Starkey wyróżnia zastosowanie, tradycyjnych dla amerykańskich firm, wysoko zaawansowanych technologicznie badań , prace projektowe i produkcja wysokiej jakości produktów i zawodowy marketing dla amerykańskich kompanii. Starkey posiada również Omni, Qualitone i Nu-Ear i sprzedaje aparaty słuchowe i inne urządzenia wspomagające słuchu pod tymi markami.

Aparaty słuchowe Starkey historia

   Firma Starkey założona została w mieście Minnesota. Okazało się, że ma wielki talent w biznesie. Do roku 1969, w Starkey pracowało więcej niż 30 osób. Zajmowali się naprawą i obsługą aparatów słuchowych. W roku 1971 firma została przemianowana Starkey Laboratories, Inc. i zaczęła rozwijać własne aparaty słuchowe.

   W 1975 roku, Starkey wydała pierwsze w historii urządzenie słuchowe wewnątrzuszne. W tym samym roku została otwarta siedziba Starkey w Minneapolis, w stanie Minnesota. W tym czasie zysk spółki osiągnął 6.000.000 dolarów rocznie.

   W 1976 Starkey otworzył oddział w Manchesterze, w Anglii. W tym przypadku, wiele uwagi poświęcało się marketingowi i programowi edukacyjnemu dla ludzi potrzebujących aparatów słuchowych. W 1978 roku zorganizowano fundusz charytatywny Starkey, mającą na celu by jak najwięcej osób potrzebujących aparatów słuchowych na całym świecie mogło uzyskać pomoc.

  1980-te były okresem szybkiego rozwoju Starkey. Na całym świecie Starkey otworzył swoje filie. W tym samym czasie w 1983 roku, został opracowany i uruchomiony pierwszy wewnątrzkanałowy aparat słuchowy serii CE-5. Wiadomo, że jednym z takich aparatów słuchowych miał Ronald Reagan.

   Do roku 1990, Starkey już miała oddziały w Sydney, (Australia), Marin, (Szwajcaria), Budapeszt(Węgry). Później otworzyła laboratorium dla rozwoju cyfrowych aparatów słuchowych w Tokio, w Japonii. Jednocześnie, Starkey wydała zupełnie wewnątrzuszny aparat Tympanette, najmniejszy na świecie w tym czasie.

   W 1990 otworzyła laboratorium w Auckland, w Nowej Zelandii, Suzhou, w Chinach, a także oddziały w Warszawie, Oslo, Sztokholmie i Seulu, Matamoros, Pradze.

   W XXI w. Starkey stała jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe Starkey innowacje

   W trakcie swojego rozwoju w laboratoriach Starkey opracowano i wdrożono unikalną zaawansowaną technologię. Na ich podstawie zostały utworzone aparaty słuchowe dla dzieci, i bardzo małe niewidzialne aparaty słuchowe. Wiele uwagi przywiązuje się do aparatów słuchowych z innych nowoczesnych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, komputerów, telewizorów. Opracowano technologię do użytku SurfLink, aparatu słuchowego współpracującego z telefonem komórkowym.

   W 2014 roku, na rynku zaczęto sprzedawać aparaty słuchowe Halo z serii Made for iPhone z wbudowanym interfejsem Bluetooth 4.0. Dziś są one bardzo popularne wśród tych, którzy korzystają z innych urządzeń mobilnych takich jak iPhone, iPod.

   Aktywny jest fundusz charytatywny Starkey Hearing Foundation. Dzięki niemu, ponad 100.000 ludzi potrzebujących aparatów słuchowych są w stanie uzyskać je w różnych programach charytatywnych.

   Motto Starkey "Słuch jest naszą opieką".