Aparaty słuchowe Widex

Aparaty słuchowe Widex   Firma Widex - jeden z najmłodszych liderów rynku aparatów słuchowych. Ale mimo to jest bardzo aktywnie rozwijana i dziś ma 10% udziału w światowym rynku aparatów słuchowych. Przedstawicielstwa Widex są obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie. 97% całej produkcji Widex jest eksportowana.

Aparaty słuchowe Widex historia

    Widex zostało założone przez dwóch kolegów Christiana Topholma i Erika Westermanna w 1956 roku w Brede, w Danii. W tym samym roku ukazał się ich pierwszy “Widex słuchowy 561”, który natychmiast zdobył szeroką akceptację konsumentów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym. W krótkim terminie zostało opracowane kilka udanych modeli aparatów słuchowych. W 1966 roku, Widex był już w pierwszej dziesiątce największych producentów aparatów słuchowych na świecie.

   W 1966 roku siedziba firmy przeniesiona do Verlose, Dania, a w 1968 roku rozpoczął pracę dwa nowe zakłady w miastach Helsinge, Dania i Verviers w Belgii.Na początku 1970 roku do firmy dołączył do dzieci i siostrzeńców założyciela. Widex nadal rozwijać jako firma rodzinna. Jednocześnie Widex wprowadza pierwsze na świecie aparaty słuchowe ucha.

Aparaty słuchowe Widex innowacje

    Pod koniec lat 80. oraz na początku lat 90. firma rozpoczęła okres aktywnego rozwoju i przełomu w zakresie nowych technologii produkcji aparatów słuchowych. Tak więc w 1988 roku uruchomili pierwszy na świecie programowalny aparat cyfrowy z pilotem - Q8 Quattro. W 1990 roku, Widex opatentowała technologię stworzenia indywidualnej obudowy do aparatów słuchowych za pomocą technologii laserowej i symulacji komputerowej. Ta technika jest nazywana CAMISHA.

    W 1995 roku firma wydała pierwszy w pełni cyfrowy aparat słuchowy Senso CX, a w 1997 - pierwszy wewnątrzkanalikowy aparat słuchowy Senso C9 i C18. W kolejnych latach, Widex produkował kolejne aparaty słuchowe. Wprowadzał na rynek nowe modele i rozwijał nowe technologie. Obecnie firma Widex produkuje szeroką gamę różnych modeli aparatów słuchowych przeznaczonych do rozwiązywania różnorodnych problemów słuchu zarówno dla dzieci i dorosłych.

    Aparaty słuchowe Widex – pełna międzynarodowa gwarancja. Jeśli kupiłeś aparat słuchowy w Polsce od uprawnionego przedstawiciela Widex, możesz uzyskać gwarantowaną naprawę na całym świecie.

Siedziba firmy Widex

    Oddzielnie, trzeba powiedzieć o tym, że firma nadal jest własnością duńskich rodzin Topholm i Westermann. Główne laboratoria badawcze i zakłady produkcyjne znajdują się w Danii. Dużo uwagi poświęca się ochronie środowiska i ochrony zasobów. Siedziba firmy Widex w Danii - unikalny budynek, który wykorzystał najnowsze technologie oparte na panelach słonecznych, wody gruntowej i odzysku energii.