Aparaty słuchowe. Aktualności

 

07.10.2015

samoadaptacyjne aparaty słuchowe

  "Amerykańscy naukowcy ogłosili utworzenie działającego prototypu "samoadaptacyjnego aparatu słuchowego".

  Zasada jego działania jest następująca: osoba nosi okulary, w których wbudowano miniaturową kamerę wideo, trwale nagrywa oko właściciela aparatu słuchowego. Specjalny komputer, analizując odruchowe reakcje oczy (ruch, stan źrenicy, mruganie oka i tak dalej), sprawia wnioski o tym, jak postrzega mózg człowieka pochodzący dźwięki. Na podstawie tej analizy są wprowadzane operacyjne korekty w ustawieniach aparatu słuchowego. W ten sposób stale dzieje się "szkolenie" aparatu słuchowego, pozwalające osiągnąć tego, aby w końcu jego ustawienia stały się optymalnymi na podstawie najważniejszego kryterium – rozpoznawania i rozumienia otrzymywanej informacji.

  Naukowcy badają również możliwość korzystania z innych opcji, w pierwszej kolejności pól mózgu, do tworzenia seryjnych modeli "samoadaptacyjnych aparatów słuchowych". Są przekonani, że już w ciągu najbliższych kilku lat takie urządzenia będą dostępne dla tych, którzy ich potrzebują.

 

06.08.2015

Elektroniczny papierosy

  "Elektroniczny papierosy" mogą spowodować utratę słuchu. Twierdzą australijscy naukowcy.

  Elementy chemiczne, które są stosowane w ich produkcji, są toksyczne dla słuchu. Jest szereg przypadków, w których, po rozpoczęciu korzystania z "elektronicznych papierosów" w celu powstrzymania palenia u pacjentów rozwijają się procesy nieodwracalne w uchu wewnętrznym, co doprowadza do utraty słuchu. Naukowcy przypisują to do stosowania substancji o nazwie glikol propylenowy. Przez długi czas substancji stosowali się w szamponach, ale za pomocą "papierosów"  w dużym stężeniu zaczęłi trafiać do organizmu człowieka.

  Badania na zwierzętach wykazały, że wysokie dawki substancji wywołują zapalenie ucha środkowego i błony śluzowej, co prowadzi do zmniejszenia potencjału układu nerwowego oraz zwiększenie czasu odpowiedzi komórek nerwowych odpowiedzialnych za słuch.

http://hearinghealthmatters.org/hearingnewswatch/2015/vaping-and-hearing-loss-swire-0803/

 

14.07.2015

Aparaty słuchowe Hansaton

  Firma Hansaton rozpoczęła produkować aparaty słuchowe z technologią bezprzewodowego ładowania X-Mini AQ. Aby naładować swój aparat słuchowy, wystarczy umieścić go w nocy do specjalnej stacji ładującej, a następnego dnia rano, będzie gotowy pracować nieprzerwanie przez 20 godzin.

  Producent twierdzi, żywotność baterii - 5 lat ciągłej pracy. Aparaty słuchowe i stacja ładująca AQ X-Mini mają opcję do połączenia interfejsu bezprzewodowego Bluetooth, który pozwala wybrać tryb optymalnego ładowania baterii. Ładowanie z aparatu słuchowego jest bardzo proste, ponieważ ich właściciele nie muszą nic wiedzieć o baterii, po prostu trzeba pamiętać, aby umieścić je na noc w specjalnym zagłębieniu w stacji ładującej.

  Specjaliści firmy Hansaton absolutnie przekonani, że to rozwiązanie zostanie przyjęte w najbliższej przyszłości. Ponadto, przewiduje powstanie uniwersalnej bezprzewodowej stacji ładowania dla wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych, w tym aparaty słuchowe. Wystarczy wyobrazić sobie, masz przed snem umieściasz swój telefon komórkowy, zegarki, aparaty słuchowe i inne urządzenia na specjalnym stole, a rano nie ma żadnych problemów w trakcie całego dnia.

http://www.hansaton-usa.com/hearing_systems_AQ_x-mini.php

 

18.05.2015

Aparaty słuchowe akumulatory

  Era jednorazowych baterii do aparatów słuchowych dobiega końca. Tak mówią czołowe amerykańskie eksperci. Oni są zastąpione przez akumulatory wewnętrzne długotrwałego używania.

  Dla starszych ludzi wymiana baterii w aparatach słuchowych jest często dość poważny problem, z którym trzeba się pogodzić. Wiodące na świecie laboratorium coraz bardziej koncentruje się na rozwoju aparatów słuchowych z wbudowanym akumulatorem, proces ładowania, który byłby prosty i przystępny. W tym celu, robią nie tylko specjalne baterie, ale również inteligentne stacje ładowania, które komunikują się z aparatami słuchowymi  i wybierają tryb ładowania, z maksymalną żywotnością baterii. Dużo uwagi poświęca się ergonomii, dla starego człowieka, nawet z zaburzeniami układu mięśniowo-ruchowych funkcji organizmu mógł łatwo umieścić na ładowanie aparat słuchowy i zdjąć go z ładowania.

  Oczekuje się, że do 2019 70% aparaty słuchowe produkowane przez wiodących światowych producentów będą korzystać z wbudowanych akumulatorów.

 

19.04.2015

Apple Watch

  Producent aparatów słuchowych ReSound wspólnie z Apple ogłosiła wyjście na rynek specjalnej aplikacji dla pracy z aparatami słuchowymi ReSound LINX i LINX2 z Apple Watch.

  Jak również z innymi urządzeniami firmy Apple, Apple Watch aplikacja pozwala użytkownikowi dostosowywać głośność bezpośrednio na ręce, zmieniać tryb i konfiguracji aparatów słuchowych. Ponadto, korzystanie z aparatów słuchowych jako zestawu słuchawkowego podczas słuchania plików audio.

  Komunikacja aparatów słuchowych razem z Apple Watch odbywa się za pomocą interfejsu Bluetooth.

http://www.hearingreview.com/2015/04/resound-develops-hearing-aid-app-apple-watch/

 

03.04.2015

problemy utraty słuchu

  1,1 miliarda młodych ludzi na całym świecie dziś są narażone na ryzyko utraty słuchu ze względu na fakt, że słuchają bardzo głośnej muzyki. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy używają słuchawek. Do takiego wniosku doszli specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia.

  "Każdy, kto używa słuchawek lub słucha głośnej muzyki przez dłużej niż godzinę dziennie, musi jasno zrozumieć, że jest niebezpieczeństwo utraty słucha lub może mieć poważne wady jego spadku w wieku 35 - 40 lat. I to musi być jasne, że utrata słuchu jest nieodwracalną, "powiedział dr Etienne Krug, dyrektor Departamentu Światowej Organizacji Zdrowia. Wezwał władze wszystkich rozwiniętych krajów, a przede wszystkim, Stanów Zjednoczonych, rozpoczęł masową kampanię promowania ograniczeń dotyczące korzystania z słuchawek i słuchanie głośnej muzyki wśród nastolatków i ich rodziców. Dr Krug zachęca również znacznie ograniczyć od źródeł głośnych dźwięków, takich jak syren, budownictwa, reklamy i innych w dużych miastach.

 Jeśli nic nie zostanie zrobione, problem utraty słuchu może być jednym z kluczowych dla ludzkości w ciągu najbliższych lat.

http://abcnews.go.com/Health/11-billion-young-people-risk-losing-hearing/story?id=29280215