Aparaty słuchowe dla dzieci

Aparaty sluchowe dla dzieciCo muszę wiedzieć o aparatach słuchowych dla mojego dziecka?

   W celu osiągnięcia najlepszych wyników z aparatem słuchowym, należy także spotkać dziecko ze specjalistą, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać, co aparat słuchowy może i nie może zrobić, i jak to działa. Ważne jest, aby zrozumieć, jak aparaty słuchowe pracują, jak wybrać, obsługiwać i opiekować się nad nimi. Dobre działanie aparatów słuchowych i konsekwentnego stosowania aparatów słuchowych pomoże dziecku słyszeć i rozwijać dobrą mowę i umiejętności językowe.

   Wszystkie zauszne aparaty słuchowe (BTE), mają mikrofony, wzmacniaczy i procesory, hak tonu, regulacje głośności, wkładki douszne, przełącznik on / off, a baterie. Dźwięk wchodzi do mikrofonu, jest wzmacniany i kształtowany przez procesor, a skierowany jest na hak tonu i idzie przez wkładki do ucha dziecka. Wkładka jest specjalnie dopasowana do kształtu ucha dziecka. Wkładki należy zmieniać dość często, ponieważ ucho dziecka rośnie.

Kiedy moje dziecko może zacząć korzystać się z aparatów słuchowych?

   Dla niemowlęta w wieku 4 tygodni już można dopasować aparat słuchowy i technologię wspomagające słuchu.

Jaki rodzaj aparatu słuchowego jest najlepszy dla mojego dziecka?

   Ważne jest, aby współpracować ze specjalistą i wczesniejsza interwencja może pomóc w celu oceny potrzeb dziecka. Dla bardzo małych dzieci nie można dostosować ich własny aparat słuchowy, aparat słuchowy dla niemowląt musi być wybrany i łatwo kontrolowany przez ich rodziców lub opiekunów.

   Ponieważ Twoje dziecko rośnie i rozwija się, a nie może odpowiedzieć na bardzo zaawansowany testy, aparaty słuchowe już są odpowiednio dostosowane. W związku z tym, aparaty słuchowe, które mogą być łatwo dostosowane do częstotliwości reakcji, ilości amplifikacji i maksymalnej amplifikacji są pożądane. Urządzenia aparatów słuchowych są zazwyczaj cyfrowe.

   Ważne jest, aby wiedzieć, że jaką dziecko rośnie, rośnie też ucho. Oznacza to, że wkładki trzeba będzie przerabiać częściej bazowych, gdy dzieci są bardzo młodzi, jak dzieci dorastają, ich uszy rosną wolniej i takiej potrzeby już nie ma.

   W placówkach oświatowych i domowych, ich dzieci często połączają aparaty słuchowe do system wspomagających. Dlatego przepisany aparat powinny mieć specjalne funkcje (cewka i zdolność bezpośredniego wejścia audio), które pozwolą na to połączenie

   Kilka rodzajów aparatów słuchowych są dostępne odpowiedny rodzaj zależy od indywidualnych potrzeb i umiejętności  dziecka. W zausznym (BTE) aparacie jest  pomoc słuchu, najczęściej zalecane dla niemowląt i małych dzieci, z wielu powodów, w tym:

     Może pomieścić różnego rodzaju wkładki.
     Wkładka jest odrywcza i może być łatwo przerobiona w momencie jak dziecko rośnie.
     Wkładka jest łatwa w obsłudze i może być łatwo czyszczona.
     Rodzice i opiekunowie mogą łatwo zrobić test słuchu i wprowadzić zmiany.
     Może on pomieścić wiele różnych ubytków słuchu.
     Może być z bezpośrednim wejściem audio lub cewki, dzięki czemu może być stosowany w innych urządzeniach akustycznych.
     Wkładki te są wykonane z miękkiego materiału, który jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla małych uszy.
     W ITE style są zazwyczaj zarezerwowane dla dorosłych i starszych dzieci.

   Po wybraniu aparatu słuchowego, audiolog stara się ustawić aparat po wynikach badań słuchu i użyciu aparatu Twojego dziecka. Jednym z najlepszych sposobów na dopasowanie aparatu słuchowego dla małych dzieci nazywa prawdziwy pomiar ucha. Audiolog uzyskuje prawdziwe ucho do sprzęgacza różnicę (RECD), aparat słuchowy można ustawić i zmienić w polu testowym aparatu słuchowego. Powoduje to bardziej precyzyjnych ustawień aparatu słuchowego.

Czy są jakieś sugestie, w jaki sposób utrzymać aparat słuchowy dla mojego dziecka?

   Bardzo ważne jest, że dzieci z ubytkiem słuchu muszą używać aparatów słuchowych jak najwięcej. A dziecko, które zostało zmuszonę nosić aparat słuchowy konsekwentnie od niemowlęctwa będzie prawdopodobnie nosić go bez oporu. Jeżeli dzieci nie były zgodne nosić aparat słuchowy od niemowlęt, pózniej mogą mieć większe wyzwanie.

   Rozpocznij zakładać aparat słuchowy dziecku, gdy jesteście zaangażowany w zabawie, żeby zwiększyć ilość czasu, aż dziecko nosi aparat słuchowy podczas wszystkich godzin. Dzieci powinny nauczyć się, że tylko dorośli powinni założyć aparat słuchowych i go zdjąć. Starsze dzieci mogą być bardziej zainteresowani w noszeniu aparatów słuchowych, jeśli są oni w stanie zapewnić wejście do koloru ich wkładki lub pomocy słuchu.