Aparaty słuchowe dla osób starszych

Nawet mając aparat słuchowy, utrata słuchu u starszej osoby może kontynuować

Aparaty-słuchowe-dla-osób-starszych    Jeżeli utrata słuchu nie jest związana z wiekiem,a spowodowana urazem lub chorobą, zazwyczaj można liczyć na to, że w przyszłości, nie będzie pogorszenia słuchu w dużym okresie czasu. W takim razie można ustawić aparat tak, że na przestrzeni lat jakość jego działań zawsze zadowolać swojego właściciela. W przypadku utraty słuchu w wyniku starzenia, to jest naturalne, że w procesie dalszego starzenia, stan będzie jeszcze gorzej, a po krótkim czasie od 1 do 3 lat, trzeba będzie wymienić lub wyregulować aparat słuchowy. Dlatego doświadczony specjalista z aparatów słuchowych oferuje do zakupu dla osoby starszej aparat słuchowy z możliwością później przeprogramowania przy utracie słuchu.

Pogorszenie zdolności motorycznych lub wzroku może być poważną przeszkodą

    Niestety, wraz z wiekiem pogarsza się nie tylko słuch. Musimy pamiętać, że aparaty słuchowe to bardzo małe urządzenie, to nie jest tak łatwe go zdjąć lub założyć, zwłaszcza wymienićw nim baterie. Jeśli zdolności motoryczne lub wzrokowe starego człowieka nie pozwalają, to zrobić, to prawdopodobnie, że nie będzie w pełnym staniesię z niego cieszyć. Przy zakupie aparatu sluhowego, upewnij się, że starsza osoba jest w stanie radzieć sobie z proponowanym jej aparatem.

Zwiększony okres dostosowania

    Wszystkie dźwięki, jakie możemy usłyszeć, tworzą się w mózgu człowieka. Po utracie, mózg próbuje dostosować się do nich. W tym przypadku, jeśli słuch spada stopniowo w ciągu kilku lat, a następnie przez długi okres w mózgu występuje przyzwyczajenie do zniekształconych dźwięków, więc po podłączeniu aparatu, mózg nie może błyskawicznie dostosować się do tej sytuacji.Starsza osoba w okresie adaptacyjnym, zwykłie, ma znacznie większy okres przyzwyczajenia i może objąć od kilku dni do kilku miesięcy, nie trzeba się wstydzaćw tym czasie, aby skonsultować się ze specjalistą w aparatach słuchowyvh, a może nawet dodatkowo ustawić aparat.

Wstydzenia się – przeszkoda dla wyników

    Starsi ludzie są bardzo wrażliwe i często zbyt nieśmiały, aby komunikować się z nieznajomymi. Oni często się wstydzają powiedzieć specjalisci, że czują się niekomfortowo z konkretnym aparatem słuchowym, że należy ponownie skonfigurować urządzenie. Należy pamiętać, że miarą jakości tego, jak specjalista dokonał swoją prace jest subiektywne odczucie jego klienta, i jeżeli osoba starsza wstydza się powiedzieć, że nie jest zadowolona z czegoś, potemmoże być niewygodnie cały czas. Dobrze dostosowany aparat słuchowy - zawsze jest wynikiem współpracy dwóch osóbspecjalisty i klienta.

Łatwa instrukcja do aparatu słuchowego dla osoby starszej

    Często zapominamy, że osobam w podeszłym wieku jest bardzo trudne odzczytać i zapamiętaćdużądrobnenapisanąinstrukcje. Dlatego dobry specjalista spróbuje zrobić dobrze czytelną notatkę dla klienta. Chociaż, może to zrobić iktoś z rodzinyna podstawie instrukcji.