Aparaty słuchowe made for iPhone

Aparaty słuchowe made for iPhone  W 2014 roku, na rynku są kilka drogich modeli aparatów słuchowych mających na celu pracę z iPhone. Ich główną cechą jest interfejs Bluetooth. Dla każdego takiego modelu opracowane swoje aplikacje dla iPhone, iPod.

Aparaty słuchowe made for iPhone. Nowe funkcje

  Użytkownikam aparatów słuchowych z iPhone teraz są dostępne funkcji sterujących trybu aparatu słuchowego. Oznacza to, że w rzeczywistości, iPhone może działać jako pilot. Również jest dostęp dla innych nowych funkcji:
  - Automatyczne przełączanie z trybu pracy w zależności od lokalizacji. Na przykład, można zaprogramować iPhone tak, że w siłowni zawiera specjalny tryb aparatu słuchowego, który nie powstrzyma cię od uprawiania sportu. Za każdym razem gdy jesteś w siłowni, nawigacja GPS na iPhone wykryje położenie i automatycznie włącza odpowiedni tryb.
  - Znajdź aparat słuchowy. W przypadku utraty aparatu słuchowego, można spojrzeć na współrzędne iPhone od miejsca, gdzie ostatni raz było połączenie między aparatem słuchowym i iPhone. Jeśli nie możesz znaleźć swój aparat w pomieszczeniu, można korzystać z telefonu jako lokalizator do określenia, gdzie jest aparat słuchowy. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ dla wielu osób, zwłaszcza starszych, znaleźć aparat w domu to jest poważny problem.
  - Bardzo wygodny w użyciu aparat słuchowy jako zestaw słuchawkowy Bluetooth, kiedy rozmawiasz przez telefon oraz podczas słuchania muzyki z telefonu iPhone. Również teraz jest rozwój oprogramowania, które pozwala korzystać z tych aparatów słuchowych, jak ze słuchawek Bluetooth podczas oglądania filmów na komputerze i telewizorze.

  Podstawą iPhone kompatybilnych aparatów słuchowych stał ekonomiczny, nowoczesny interfejs Bluetooth 4.0. Ze względu na bardzo niski pobór mocy tego interfejsu, razem z aparatem słuchowym na jednej baterii niemal nie zmniejsza.

Aparaty słuchowe made for iPhone. Pierwsze modele

  Pierwszy model na rynku aparatów słuchowych z iPhone, na sprzedaż dla publiczności stał Linx z duńską firmą GN ReSound - jednego ze światowych liderów w sprzedaży aparatów słuchowych. W Stanach Zjednoczonych była aktywna kampania reklamowa, która przyciągnęła dużą uwagę specjalistów i użytkowników aparatów słuchowych. Krótko po rozpoczęciu sprzedaży aparatów słuchowych ReSound Linx aparaty słuchowe ze wsparciem Bluetoorh 4.0 interfejsu do pracy z iPhone oświadczyła firma Beltone ze swoimi aparatami słuchowymi zwanymi First. Potym o sprzedażach oświadczył największy producent aparatów słuchowych w Stanach Zjednoczonych - Starkey. W połowie 2014 roku niemal wszystkie najwięksi producenci aparatów słuchowych zostały zaangażowane w tym wyścigu.

  Wszystkie aparaty słuchowe są dla iPhone należą do górnego przedziału cenowego, i nie są dostępne dla każdego. Jednak według ekspertów rynku, w krótkim czasie obecność interfejsu Bluetooth stanie normą dla średnich aparatów słuchowych, a nawet w niższych przedziałach cenowych.

  Od początku, interfejs aparatów słuchowych Bluetoorh 4.0 został zaprojektowany do pracy z iPhone. W związku z tym, pierwsze oprogramowanie dla nich zrobione na iPhone. Do pobrania w App Store na dziś są HearPlus dla Beltone First, TruLink dla Starkey Halo i innych. Ponadto ciągły rozwój aplikacji dla systemu Android, Linux i Windows, które uczynią szerokie wykorzystanie możliwości takich aparatów słuchowych.

  Pomimo faktu, że interfejs Bluetooth 4.0 jest kompletny interfejs dwukierunkowy, producenci do programowania aparatów słuchowych Made for iPhone używają standardowy przewodowy interfejs Himsa. Dlatego podstawowe funkcje ustawień nie są dostępne dla użytkowników. Można uznać to za ochronę interesu globalnego systemu realizacji aparatów słuchowych. Ale najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku lat w tym kierunku będzie rewolucja. Na rynku aparatów słuchowych pojawią się regulowane za pomocą Bluetooth potym zobaczymy aplikacji open source, która pozwoli, aby zaprogramować aparaty słuchowe zdalnie i niezależnie od istniejącego systemu poprzez wdrożenie specjalistycznych klasach.

  Przyszłość przemysłu aparatów słuchowych przyniesie nam wiele ciekawych rozwiązań technicznych i nowych możliwości dla osób z upośledzeniem słuchu. Nie na darmo motto jednego z liderów tej branży GN ReSound brzmi "Od osoby ze specjalnymi potrzebami do osoby ze specjalnymi uprawnieniami!"