Aparaty słuchowe RIC

RIC - rewolucyjna technologia BTE

Aparaty słuchowe RIC    RIC jest rozszyfrowane i przetłumaczone, jak odbiornik w kanale. Dla jasności, wyjaśnimy. Do niedawna, wszystkie aparaty słuchowe BTE, zarówno analogowych i cyfrowych, wytworzono w następujący sposób: w obudowie znajduje się mikrofon, a obok niego w tej samej obudowie głośnik z którego dźwięk idzie w ucho przez plastikową dźwięko przewodzącą rurę. Poważną wadą tej konstrukcji był brak możliwości całkowicie wyeliminować wnikanie dźwięka z głośnika do mikrofonu, ponieważ pomimo wszystkich metod redukcji hałasu akustycznego, nadal jest przesyłana przez obudowę. Dla osób z głębokim ubytkiem słuchu, które są zmuszeni do korzystania z aparatów słuchowych z współczynnikiem wysokiego zysku, to tworzyło poważne problemy. Żeby aparat słuchowy nie gwizdał ze względu na wnikanie dźwięka z głośnika do mikrofonu, trzeba było podjąć dodatkowe środki ochronne w postaci indywidualnie produkowanych wkładek dousznych, które często powodują infekcje ucha, ból głowy, i wiele niedogodności. Czytaj więcej na ten  temat: wkładki douszne do aparatu słuchowego.

    W aparatach słuchowych RIC mikrofon pozostaje w obudowie aparatów, a głośnik prowadzony bezpośrednio do kanału słuchowego. On jest bardzo mały i może łatwo zmieścić się w kanale słuchowym. Z obudową aparata słuchowego głośnik jest połączony cienkiem drutem. W związku z tym, poziom sygnału spada gwałtownie, osiągając z głośnika do mikrofonu. W rezultacie, dla wielu osób z głęboką utratą słuchu eliminuje konieczność wykorzystania indywidualnych wkładek dousznych.

     Akurat aparat słuchowy z technologia RIC podany jako ilustracja do artykułu urządzenie aparatów słuchowych.

    Oczywiście, że zdarzają się przypadki bardzo głębokiej utraty słuchu, nawet wtedy, gdy korzystanie z RIC-technologii w połączeniu z najnowszymi algorytmami przetwarzającymi do zwalczania z gwizdem nie eliminuje potrzebę indywidualnych wkładek. Ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą.

    Tak więc, jeśli już korzystasz z aparatu słuchowego, a zwłaszcza jeśli masz do wykorzystania indywidualnie wykonane wkładki, i czujesz sam, jakie są związane z tym problemy, zalecamy, następnym razem przy zakupie aparatu słuchowego bliżej przyjrzeć się do nowoczesnych RIC aparatów.

Dodatkowe korzyści aparatów słuchowych z technologią RIC

- Drut, który łącze obudowę aparatu słuchowego z głośnikiem w uchu jest bardzo cienki. Jest znacznie mniej zauważalny w uchu niż rura w BTE aparacie.

- Ponieważ nie ma potrzeby umieszczania głośników i dodatkowych przegród dźwiękoizolacyjnych w obudowie aparatu słuchowego, to znacznie zmniejsza wielkości obudowy, co robi jego mniej zauważalnym za uchiem człowieka.

- W dźwiękoprzepuszczalnej rurze w zwykłych BTE dzwięk zostanie przerwany, co powoduje ograniczenie jego długości. Urządzenie musi być umieszczone w górnej części ucha. Długość drutu w RIC aparatach słuchowych od obudowy do głośnika aparatu słuchowego w uchu prawie nie jest ograniczoną, pozwala nosić go niewiele niżej oraz bliżej płatku ucha, gdzie jest mniej widoczny i nie tak irytuje gospodarza.

- W zwykłych aparatach słuchowych, część energii jest stosowana w celu wytwarzania dźwięku, który następnie jest tracony w rurze na drodze do ucha. Ponieważ głośnik RIC aparatów słuchowych jest tak blisko do kanału słuchowego, wymagany poziom dźwięku niżej. W związku z tym w RIC-aparatach zmniejszone zużycie energii i zwiększona żywotność baterii. To daje pewne oszczędności w czasie pracy.

Statystyki spożycia aparatów słuchowych w pokazach na rynku światowym

   Rosnąca liczba osób z problemami słuchu zatrzymali swój wybór na zapoznaniu technologii pomocniczej RIC. Co więcej, znaczna część konsumentów, którzy, z pojawieniem na rynku ITE-kanałowych aparatów słuchowych zakupili ich, porzucając wykorzystanie standardowych modeli zausznych, w czasie wykorzystania zauważyli braki i ograniczenia, zaczęli używać RIC aparaty słuchowe.