Czy potrzebujesz aparatu słuchowego?

Aparaty słuchowe | kiedy trzeba o tym myśleć

Czy potrzebuję aparatu słuchowego    Konieczność wykorzystania aparatu słuchowego nie przychodzi nagle, ludzie po prostu zaczynają coraz bardziej myśleć o tym, że doszli do tego stopnia, że zarówno czują coraz mniej dźwięków, najpierw znikają najdelikatniejsze niuanse dźwiękowe, dźwięki stają się bez wyrazu, "płaskie". Nie zwracają uwagę na to, dopóki nie zaczynają tracić bardzo ważne dla komunikacji i codziennych spraw dźwięki. A wraz z nimi i rozpoznawanie cech osłabienia i rozumienie mowy.

    Oczywiście, zdarzają się przypadki nagłej utraty słuchu. Jeśli czujesz, że słuch znika nagle i jednocześnie towarzyszy szum w uszach, i, być może, kręci się w głowie,musisz iśćdo lekarza natychmiast! Jeżeli będzie zapóźno – uzyskać można trwałą utratę słuchu.

    A jeśli zaczynasz dostrzegać, że trzeba mówić starając się słuchać tego, gdy chcesz robić telewizor głośniej, a jak liście drzew, grając z wiatrem, jak śpiew ptaków, zegar tyka – tego wszystkiego nie możesz usłyszeć, nadszedł czas, aby sprawdzić swój słuch. Nawet jeśli warunki życia są takie, że możemy komunikować się krzykiem, nie oglądamy telewizji, nie mamy tykającego zegara, muchy i komary nie latają wokół nas - wciąż słuch przydaje się do okresowego sprawdzenia, żebywczas podjąć działania i zachować to, co mamy.

Jeśli ktoś mówi, że wie, jaki trzeba kupić aparat słuchowy, bez badania słuchu, nie wierz w to!

    Jeśli masz możliwość, aby być testowany przez zawodowego audiologa mającego profesjonalny sprzęt, zrób to u niego. Jeśli nie - spróbujmy wykorzystać test w oparciu na internet. Wyniki nie będą tak bardzo dokładne, ale ogólny obraz widzimy.

    Badanie słuchu (kliknij)

    Patrzymy na wyniki badań. Potrzebny jest aparat słuchowy, jeżeli:

- Średni ubytek słuchu w 4 częstotliwościach w lepszym uchu większej niż 35 dB,

- Średni ubytek słuchu w 4 częstotliwościach w najgorszym uchu więcej niż 45 dB,

- Średni ubytek słuchu w 3 częstotliwości powyżej 25 dB w warunkach utraty słuchu większej niż 35 dB przy częstotliwości 2000 Hz.

   
    Jeśli nie rozpoczniesz w odpowiednim czasie korzystać się z aparatu słuchowego, pozbawiasz ucho wewnętrzne stymulującego efektu, umieść swoje komórki nerwowe na "głod". W rezultacie komórki, po obszarach do kory mózgowej odpowiedzialnej za odbiór i przetwarzanie informacji akustycznej, "zasną" na zawsze. I dokładne rozpoznawaniemowy nie wróci. Taka jest fizjologia: funkcja powinna działać, jeśli nie - to stopnoiwo znika.

    Wybór aparatu słuchowego

   Najlepszy aparat słuchowy nie istnieje. Jest tylkonajlepszy aparat słuchowy dla ciebie: jeden, który rozwiąże problem, wyjątkowy i ważny dla Ciebie. Nie zrób sobie krzywdy, nie wybierz aparat słuchowy na ślepo, na podstawie, na przykład, tylko ceny. Badanie słuchu daje rozumienie w ich wyborze.

    Spójrz na swój "obraz", masz zbiór punktów, które wskazują na czułość progową słuchu na różnych częstotliwościach. Połączyć punkty linią po koleji.Kształt tej linii - twoja pierwsza podpowiedź. Jeśli oceniasz ją jako "płaską", można sprawdzić swój słuch na tanichanalogowych aparatachsłuchowych. Są to po prostu wzmacniacze dla wszystkiego.

    Jeśli linia składa się z szczytów fal i dipów, to zadaj sobie pytanie: co jest większym problemem -głosność lub jasności? To zupełnie różne ustawienie dźwiękutwojego komfortu. Może dla ciebie słowo "rów", "rum" brzmi tak samo jak "ro"? Takie problemy "nedoslushivaniya" decyduje tylko cyfrowy aparat słuchowy. Mimo niewielkich rozmiarów, wewnątrz nich - komputer, który analizuje warunki akustyczne i przetwarza go na poziomie sylab z prędkością kilkudziesięciu tysięcy operacji amplitudo-częstotliwościo-adaptacyjnych na sekundę. W wyniku taobróbka dźwięku może pomóc odzyskać czytelne rozumienia cichej mowy.

ROZUMIESZ –ciebie rozumieją.

Nie być obcym wśród swoich - to aparat słuchowy!