>Nowoczesne aparaty słuchowe

Nowoczesne aparaty słuchowe. Jaka jest różnica

    Pamiętacie, jak brzmiały stare płyty? Wraz z ulubionymi utworami z odtwarzacza słyszeliśmy szum i trzask. Oraz syk taśmy! Dziś straciliśmy ten zwyczaj, ponieważ na CD-ROMie, który słuchamy teraz, wszystko jest zapisane w formie cyfrowej! I magnetofony, jaki ważą kilka kilogramów, a baterii wystarcza na 2 godziny! Teraz telefony komórkowe z wbudowanym odtwarzaczem cyfrowym! Tak samo są inne, nowoczesne cyfrowe aparaty słuchowe różnią się od starszych urządzeń analogowych (ich nawet teraz nadal sprzedają lub rozdają bezpłatnie).

    W rzeczywistości, kontrast jest jeszcze bardziej widoczny, jako nowoczesny cyfrowy aparat słuchowy jest bardzo mały, ale potężny komputer, i udaje się nie tylko walczyć z hałasem i długo działać na jednej baterii, ale też jest mały i wygodny, także rozwiązuje inne skomplikowane zadania. Nad oprogramowaniem pracują najlepsze programisci, oraz żeby urządzenia stawały się coraz potężniejsze, mniejsze i bardziej wygodne - najlepsi projektanci.

Aparat słuchowy zachował nazwę, ale w rzeczywistości stał innym instrumentem

    Jeśli mówić językiem sztuki, aparat słuchowy w ostatnich latach, przestał być wzmacniaczem dźwięku i stał komputerem. Informacja, która pochodzi z mikrofonów (może być więcej niż jeden) zostanie zapisana cyfrowo i przetwarzana wbudowanym procesorem za pomocą specjalnych algorytmach, a następnie z powrotem na dźwięki i wchodzi do ludzkiego ucha.

    Drogie cyfrowe aparaty słuchowe mają mocniejsze procesory, współpracujący z bardziej skomplikowanymi programami, które pozwalają, aby wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne charakterystyki ludzkiego ucha, a także wielu innych czynników, przede wszystkim obecność wokół innych uciążliwych percepcji dźwięków. W tanich aparatach słuchowych procesory są słabsze, a zatem mają mniejsze możliwości.

    Ale w każdym przypadku, wraz z pojawieniem cyfrowych aparatów słuchowych, był rewolucyjny krok, który radykalnie zmienił możliwości aparatu słuchowego jako urządzenia.

    Najważniejsze jest to, że jest możliwość dostosowania aparatu słuchowego, tak dokładnie, jak to jest możliwe w celu kompensacji poszczególnych cech utraty słuchu u danego właściciela.

    Poza tymj, ponad 70% osób z ubytkiem słuchu, które 5-6 lat temu były uważane za absolutnie beznadziejnych (bardzo głęboką i bardzo nierówną stratą) z pojawieniem cyfrowych aparatów słuchowych, mieli możliwość usłyszeć! A ci, którzy korzystali się z analogowych aparatów słuchowych mogli doświadczyć radości pełnej percepcji dźwięków środowiska.

    Oczywiście, to doprowadziło do radykalnej zmiany w procesie zakupu aparatu słuchowego. Jeśli wcześniej ludzie kupowali aparaty w sklepach sprzętu medycznego, to teraz kupowanie poprzedza staranny dobór i programowanie aparatu słuchowego z pomocą specjalnego sprzętu komputerowego. Ale uzyskany wynik jest tego warty.