Wkładka douszna do aparatu słuchowego

Wkładka douszna - bardzo ważny element aparatu słuchowego

Aparaty słuchowe wkładki douszne   W technice jest zjawisko pasożytniego sprzężenia. W aparatach słuchowych, tozjawisko pojawia się, jako gwizd. Tak jest, ponieważ sygnał z głośnika trafia do mikrofonu, wzmacniacz aparatu słuchowego wzmacnia go i on znowu powstajew głośniku. Ponadto, większa utrata słuchu potrzebuje większego wzmacniania dźwięku i jest większe prawdopodobieństwo, że będzie przejawiać się gwizd.

    Wkładki douszne do aparatu słuchowegosą dlatego, żebydźwięk skierowanydo ucha nie wychodził na zewnątrz. Wraz z pojawieniem cyfrowych aparatów słuchowych wynalazłi wiele innych sposobów radzenia z gwizdem. Jednakże potrzebowanie wkładek douszych nadal istnieje.

Standardowe wkładki douszne do aparatu słuchowego

    Zazwyczaj przy niskich lub umiarkowanych utrartach słuchu wystarczy użyć standardową wkładkę douszna z silikonudo aparatów słuchowych. One się różnią powierzchnią od 1 (najmniejsze) do 5 (największe). Zazwyczaj można kupić w tym samym miejscu gdzie i aparaty słuchowe. Aby wkładka przepuszczała dobry dźwięk do ucha i nie przepuszczałaz powrotem, należy regularnie czyścić od cząstek potu, kurzu i woskowiny.

    Ostatnio, istnieją różne typywkładek standardowych do aparatów słuchowych o podwyższonejakustycznej izolacji i skomplikowanych kształtach. Jeśli jest potrzeba we wkładce dousznej, specjalista z aparatów słuchowych, zawszeo to podpowiedzi.

    Niektóre aparaty słuchowe pozwalają używać wkładki douszne znietypową, prawie niezauważalną, bardzo cienką rurką. Jakie dokładnie, można również dowiedzieć się u specjalisty.

Indywidualne wkładki douszne do aparatu słuchowego

    W przypadku głębokiej i bardzo głębokiej utracie słuchu czasem trzeba wprowadzać indywidualne wkładki ze zwiększonąizolacją akustyczną. Do ich wytwarzania, robią się wyciski, do tego wlewa się do kanału słuchowego płyn, a po jego krzepnięciu wycisk łagodnie wyjmują z ucha, a na podstawie tego wytwarzają wkładkę dokładnie w kształcie kanału słuchowego.

    Niestety, istnieją wypadki zaciekania do uchapłynu formierskiego do wytwarzania wycisku. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest operacja.

    Wielokrotnie zdaża się, że korzystanie z indywidualnie produkowanych wkładek do aparatów słuchowych powodują infekcje ucha, ból głowy, skacząceciśnienie, bo wszystko w organizmie człowieka jest połączone. Dodatkowo, prawie wszystkie, wymuszone stosować się z takich wkładek, mają dyskomfort podczas jedzenia, ziewania i inny czas, gdy jest zmniejszenie przejścia słuchowego. I, często, analizując problem, okazuje się, żemożna było korzystać się zestandardowej miękkiej wkładki. Niestety, trzeba przyznać, że niektórzy specjaliści zesprzedaż aparatów słuchowych, tak ubezpieczone, skazującwłaściciela na niedogodność i ewentualne powikłania.

    Zwłaszcza, że nowe osiągnięcia w procesach przetwarzania dźwięku i nowe technologii w produkcji aparatów słuchowych, znacznie zmniejszają wymagania dla dźwiękowych wkładek izolacyjnych. Szczególnie interesujące w tym względzie aparaty słuchowe Technologie RIC.

    Podsumowując, możemy powiedzieć, że produkowane jednostkowej wkładki dousznej do aparatu słuchowego - dodatkowa ofiara, której należy unikać, ale musisz iść, kiedy nie można się bez niej obejść.

Rozwój technologii stwarza nowe możliwości

    Szczególnie obiecujące jest stosowanie specjalnegoskanera 3D w tworzeniu wzoru wkładek, czytaj tutaj.

    Ponadto ciągłe doskonalenie technik sprzętowych i programowych w celu zwalczania pasożytnicznego sprzężenia, które przejawia się w postaci gwizda, jak również rozwój technologii produkcji uniwersalnych wkładek, doprowadza do tego, że mniej właścicieli aparatów słuchowych naprawdę potrzebuje indywidualną wkładkę. Więc jeśli masz już aparat i trzeba znosić niedogodności przy użyciu indywidualnych dousznych wkładek, skonsultuj się ze specjalistą, być może problem można rozwiązać zmianą aparatu.