Wkładka douszna do aparatu słuchowego, najnowsze technologii


Do tej pory produkujemy wkładki do aparatów słuchowych, według metody naszych dziadków

   To dziwne, ale w trakcie szybkiego rozwoju cyfrowej technologii audio, proces wytwarzania indywidualnych wkładek do aparatów słuchowych w zasadzie nie zmienił się od lat 50-tych. Pojawiły się nowe materiały i nowe technologie polimeryzacji, istnieją programy komputerowe do obliczania wycięć. Nawet istnieje technologia, gdy skaner 3D skanuje gotową do odlewania, a następnie za modelem komputer produkuje wkładkę lub obudowę indywidualnych aparatów słuchowych.

   Jednak sposób, w którym, odlewany jest wycisk do czego najpierw wypełniają kanał słuchowy formierskiej masą, a po zakrzepnięciu usuwają z ucha, został nie zmieniony.

Teraz jesteśmy na progu rewolucyjnego rozwiązania na rynku wkładek do aparatów słuchowych

   Amerykańska firma Lantos Technologies w lutym 2013 przedstawiła koncepcję Aura Ear system 3D - Skaner skanowania usznego przejścia. W lipcu 2014 roku firma Lantos Technologies rozpoczęła sprzedaż wzorów przemysłowych.

Jakie są korzyści dla konsumentów

1 Nie każdy lekarz mówi, że jest ryzyko, zaciekania masy formowania do kanału słuchowego tak, że muszą robić operację, aby ją potem wyjąć.

2 Istnieją przypadki, w których struktura kanału słuchowego nie pozwala zrobić odpowiedny wycisk.

3 Wycisk, wywierany konwencjonalnym sposobem, nie bierze pod uwagę  funkcji odkształcenia kanału słuchowego, gdy człowiek mówi, ziewa, w trakcie jedzenia i tak dalej. W związku z tym, istnieją przypadki, gdy dokonane przez taki statyczne wyciski, wkładki douszne irytują właściciela w trakcie tych działań. Wkładka musi być dostosowana i rozszerzona.

4 Procedura napełniania i kszepnięcia uszczelniającej masy w uchu jest bardzo czasochłonną i powoduje wielkie niedogodności.

5 Poszukiwane specjalnych drogich materiałów eksploatacyjnych.