Wybór aparatu słuchowego

Wybór aparatu słuchowego    Nie będziemy omawiać analogowe aparaty słuchowe. Żeby naprawdę zauważyć różnicę, po prostu trzeba z nich się korzystać. Ale z nowoczesnymi cyfrowymi aparatami słuchowymi jest znacznie skomplikowaniej i bardziej interesujące.

Jaki modeli dać pierwszeństwo przy wyborze aparatu słuchowego

   W rzeczywistości, ze względu na małe rozmiary, wszystkie elektroniczne części aparatu słuchowego są zazwyczaj implementowane na pojedynczym układzie scalonym (bardzo mały dedykowany komputer na jednym chipie). A prawdziwych producentów chipów do aparatów słuchowych nie jest tak dużo. Większość producentów urządzeń wykorzystują chipy Sound Design Technology (Advanta TM) lub Ameryce słyszy DSP (Voyageur TM). Więc, często modeli jednej klasy dwóch różnych producentów mogą się różnić tylko o konstrukcji i oprogramowaniu. Wszystkie główne laboratorii badawcze w branży są w Europie (Dania, Niemcy, Szwajcaria) i Stanach Zjednoczonych. Producenci aparatów słuchowych z tych krajów i są liderami na rynku.

U kogo kupić aparat słuchowy

    Mały sekret, że większość specjalistów opanowali kilka wybranych modeli z dwóch lub trzech producentów, przeznaczonych dla różnych poziomów i cech utraty słuchu, a także różnych możliwości materialnych klienta. Jest to dość mało, aby osiągnąć przyzwoite wyniki. Dla państwa nie ma znaczenia, jak wiele modeli aparatów słuchowych może zaoferować eksperta, tylko jak dobrze może rozwiązać konkretny problem!

    Jeden ze znanych amerykańskich pracowników służby słuch powiedział: "Ustawić aparat słuchowy na 100% doskonalie jest niemożliwe, ale 90% to gwarantuję wam." Tak, że przy komunikowaniu z profesjonalistą w opiece słuchu, wskazane jest, aby zadać sobie pytanie: "Ten człowiek jest w stanie zrozumieć niuanse skomplikowanej obsługi i programowania mikrokomputera, który zamierza wprowadzić mi w ucho?". Jeśli odpowiedź brzmi tak - ufam mu, to należy pamiętać, że pierwszą i jedyną miarą, jak dobrze pasuje i jak jest zaprogramowany aparat słuchowy są twoje osobiste uczucia.

Ile kosztuje aparat słuchowy

    Bardzo trudno jest porównać produkty różnych producentów w cenie, jako główne składniki kosztów aparatów słuchowych na rynku detalicznym nie są bezpośrednie koszty produkcji, a pieniądze wydane na jej promocji oraz badania i rozwoj.

    Musimy uświadomić sobie, że nowoczesny cyfrowy aparat słuchowy nie może być tani. W Stanach Zjednoczonych, na przykład, ich ceny zaczynają się od 1500 dolarów (tam, szczerze, i lekarze zarabiają więcej od naszych). Jeśli nie ma pieniędzy, to nie trzebaścigać najnowsze modele bow tej branży nie ma rewolucji, pomimo apeli reklamowych. Warto zwrócić uwagę na parametry wtórne, takijak ochrona wilgoci, czas pracy na jednej baterii, łatwe do wymiany baterii i tak dalej.

   Jeśli chcesz kupić aparat słuchowy dla osoby starszej, zalecamy, aby wyświetlić odpowiedni artykuł na naszej stronie.

    Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego tematu, proszę pytać, a my postaramy się pomóc.